Profili i Dealer

ALFRED FELDMANN WERKZEUGMASCHINEN

ALFRED FELDMANN WERKZEUGMASCHINEN


Herr Alfred Feldmann

Höhenstraße 4
64720 Michelstadt

Gjermani


numrin e telefonit Trego
Trego numrin e faksit

Alfred Feldmann Werkzeugmaschinen vertreibt und handelt seit 20 Jahren mit neuen und gebrauchten Werkzeugmaschinen bzw. metallbearbeitenden Maschinen.

Shko tek ofertat më të lartë › 

ALFRED FELDMANN WERKZEUGMASCHINEN është një tregtar i besuar
Ky tregtari është verifikuar me sukses dhe ai u dha vulën besimit Machineseeker


Çfarë është vula?

Vula Besimi Machineseeker jep blerësit aftësinë për të zbuluar nëse ata kanë për të bërë atë me një shitës besuar në një shikim.

Çfarë do të thotë kjo për blerësit?

Blerësit mund të kufizojnë rrethin e partnerëve të mundshëm të biznesit, pa kontrolle të gjera dhe kompanitë që e bëjnë favor dyqane të ndershme dhe të mira me probabilitet të lartë.
Sigurisht që të ndodhë gjithsesi gjatë dallimet e procesit të blerjes të opinionit. Machineseeker dhe Thorsten Muschler GmbH nuk është përgjegjës për shkeljet e aktiv Maschinensucher ose Machineseeker blerës apo shitës.

Më shumë informacion në lidhje me vulë

Ofertat tona të lartë
3367555.jpg
makine CNC bluarje Deckel FP 4A CNC
3-axis machining center X: 560 mm Y: 500 mm Z: 390 mm Rapid traverse rate: 4 m / min Table load: 800 kg Speed range: 4000 RPM Spindle retainer: SK 40 Headstock speed range: 4000 RPM Tvfb3vqd Spindle ... më shumë »
3486750.jpg
CNC Press Brake HAEMMERLE AP 35
Pressing force: 35 tons Working length: 1600 mm Stroke: 265 mm 9wy3srvy8 Distance between the stands: 1150 mm Throat depth: 400 mm Control: DNC 7300 PS Machine weight: 6050 kg Dimensions (W x D x H):... më shumë »
3486734.jpg
CNC Press Brake HAEMMERLE AP 200-3100
Pressing force: 200 t Working length: 3100 mm Stroke: 400 mm Distance between the stands: 2800 mm Throat depth: 300 mm Control: DNC 7000 Program run: 2475 h Machine weight: 18500 kg Dimensions (W x D ... më shumë »
Dërgoni kërkesën për ALFRED FELDMANN WERKZEUGMASCHINEN

kompani

emër*, Emri

Rruga dhe numri i shtëpisë

Kodi Postar & Town

telefon

faks

E-mail

hetim juaj*

Ju lutem përgjigje me anë të*ofron Machine
3367555.jpg
makine CNC bluarje Deckel FP 4A CNC
3-axis machining center X: 560 mm Y: 500 mm Z: 390 mm Rapid traverse rate: 4 m / min Tvfb3vqd Table load: 800 kg Speed range: 4000 RPM Spindle retainer: SK 40 Headstock speed range: 4000 RPM Spindle ...
3486750.jpg
CNC Press Brake HAEMMERLE AP 35
Pressing force: 35 tons Working length: 1600 mm Stroke: 265 mm Distance between the stands: 1150 mm Throat depth: 400 mm Control: DNC 7300 PS Machine weight: 6050 kg Dimensions (W x D x H): 2.85 x 2.4 ...
3486734.jpg
CNC Press Brake HAEMMERLE AP 200-3100
Pressing force: 200 t Working length: 3100 mm Stroke: 400 mm Distance between the stands: 2800 mm Throat depth: 300 mm Control: DNC 7000 Program run: 2475 h B8w9ydyo Machine weight: 18500 kg Dimensio ...
3485365.jpg
CNC torno- GILDEMEISTER NEF 280
Turning diameter: 280 mm Tip height: 140 mm Swing over bed: 280 mm Swing over cross slide: 110 mm Turning length: 390 mm Speed range: 50-3550 RPM Spindle retainer: DIN 55 022 Lining: Berg KHNC mountai ...
3474023.jpg
makine CNC bluarje Deckel FP2A
X: 300 mm Y: 300 mm Z: 400 mm G8vb9h Table size: 620 x 390 mm Speed range: 40-3500 RPM Spindle retainer: SK 40 Feed: 2-3600 m / min Quill stroke: 80 mm Rapid traverse rate: 4000 m / min Control: Dial ...
3465398.jpg
fuqia Chuck Roehm DURO NC 175/3
Power Chuck Diameter: 210 mm chuck: 3 jaws Condition: good ID no. 159456 / S2325 9qsbf9x7w FMAX 30 kN ges. 60 kN max. 5,300 rpm.
3456034.jpg
SPOT-Saldim Machine ENERTEC PSM 160
Rated output at 50% ED 160 kVA Nominal primary voltage 380V Bygmaejc Frequency 50 Hz Electrode charging force 1000 daN at 6 bar Accessories: welding control phase WELD 332
3379761.jpg
Duke u kthyer pajisje Weidemann
-the turning device can record 4 plastic bags. After reaching a minimum quantity (pulse that the bag is full), the device rotates by 90 °. Equipped with a motor and gearbox, as well as a sensor, whic ...
3376018.jpg
të dhënat e shpuara kasetë lexuar makinave CNC
We convert your punched tape in a text-file which will be sent to you by email. The code tape we send back to you by mail. 8wrt2zwes
3436613.jpg
Spot makinë saldim MESSER GRIESHEIM PECO FP3/II
Fwzjugfwelding head FP3-3550N welding control 3M35L4 air fitting DS40 foot switch with coaxial MK1-spot fitting for MK1-electrodes and console-table at the bottem, components set without working tab ...
3436608.jpg
Machine forcim Steremat EA 100-3C-HF
consisting of: -Transistor generator output 50/100 kW, frequency 150-350 kHz power supply 54/106 kVA, ABM. 600 x 900 x 2000 mm IP54, weight 140 kg 9if7deeca -Cooling water consumption 18 l / min., pr ...
3436599.jpg
Sipërfaqja makine bluarje Stoeckel FD 30/10 NC
-Grinding length: 3150 mm -Sanding width: 750 mm -Z: 1000 mm -Grinding wheel dimensions: 500 x 100 x 203 mm -Control: High-heeled NC-comfort - total power: 30 kW -. Weight: 19000 kg -Dimensions (L x W ...
3436588.jpg
Trajtimi i 2 akseve lineare FESTO
9ifxemtrm-Axis of rotation 90 ° on which are mounted two linear axis stroke 150 mm -control unit with table -device is mounted on the table on which the freely programmable controller is installed
3436587.jpg
CNC-Qendra machining CHIRON FZ 22 L
-X: 2200 mm -Y: 520 mm -Z: 425 mm -Clamping surface: 2900 x 570 mm -Rapid traverse: 20 m / min -Speed range: 20-6000 RPM 9ifw02n7l -Spindle retainer: SK40 - spindle drive: 15/27 kW -WZ changer: 40 ti ...
3434903.jpg
sharrë automatike rrethore MEP Tiger 300 AX VNL
-Saw blade dimensions: ø 300 mm -Speed range: 30/60 U/min -Saw blade dimensions: ø 300 mm -2 speeds -Miter left / right 45 -additional vertical clamping device -feed mechanically adjustable 0-640 mm ...
3434897.jpg
shtypi hidraulike SCHOEN NH-PZ 300
-Pressure: 300 t -Stroke: 200 mm -Height: minimum 350 mm 9hv9fykar -Table size: 800 x 700 mm -Distance between the stands: 800 mm -Total power: kW 57.2 -passage opening in the table: 141 mm -machine ...
3434884.jpg
Tool Grinder SAACKE UWIA-CNC
-Tip height: 150 mm Bnpuxk3e -Centre distance: 300 mm -Y: 200 mm -Z: 200 mm -Table size: 710 x 120 mm -Speed range: 2100-6000 RPM -Grinding wheels Ø: 150 mm -Spindle drive: 1.5/1.8 kW -Spindle retai ...
3434868.jpg
makine matese WERTH VideoCheck IP 800 x 400
9hvwrgg2uMeasurement range 800 x 400 x 200 mm E2 = (1, 5 + L/500) with increased accuracy checks in 2013
3434858.jpg
blues cilindrike TRIPET MUR
-Grinding Ø: internal 0.5 - 15 mm -Tip height: 60 mm -Speed range: 150-1500 rpm -machine weight: 650 kg -Dimensions (L x W x H): 1.2 x 1.15 x 1.5 m -Grinding depth 75 mm -SPW 125 mm -Workpiece ø 80 ...
3434846.jpg
Vertikale ul Machine CHARMILLES Roboform 4000 DT
-X: 450 mm -Y: 320 mm -Z: 410 mm D8r0j3tc8 -Machine Weight: 3550 kg -Dimensions (L x W x H): 3.08 x 2.95 x 3.18 m -workpiece dimensions 1110 x 550 x 490 mm -Tank 583 x 1134 x 710 mm -with EROWA X rob ...
3434286.jpg
Udhëtim hekurudhor për krahun matës të FARO FARO Precision Rail
-Height of 76 mm -turning length 200 mm -kg with collets 3,4,5,6,7,8,9,10,11 mm -spindle bore 21 mm D8mtnkero -MK 3 -weight 20 -in a wooden box -measuring protocol : max. Concentricity error 1.0 -Mea ...
86 Shfaq Ofertat ›
Provoni app Machineseeker tani!
app Machineseeker for iPhone dhe Android .